מרכז רוחני הוליסטי - מרכז אבני

אמת וצדק ונכון

תקשור של חנה אבני עם אחד המדריכים שלה – אלפונסו:
התקשור נכתב בדיוק כפי שנמסר לחנה ואינו ערוך
 
"בהיקפם של כדור הארץ אין אמת. האנושות כמו שהיא היום אינה מסוגלת בהוויתה הנוכחית להגיע לאמת והאמת האבסולוטית והמוחלטת קיימת רק מעבר למימדים שלנו – האמת המוחלטת האבסולוטית קיימת במימדים גבוהים יותר שעברו את כל התהליכים בהם אנחנו עדיין לא התנסנו. לכן בני האנוש משתמשים בכדור הארץ כתחליף לאמת בצדק.
 
צדק אינו אבסולוטי ויכול להשתמע לפנים רבות, הצדק אמור לשרת את בני האנוש במקרים של מחלוקות.
אם נשתמש בצדק בחיי היום יום נחפש תמיד להיות הצודקים- הצדק שלנו, בכך נסגור את האפשרות לראייה רחבה יותר, ראיה של הצדק האוניברסלי. אשר גם הוא אינו אמת,
ואז נחיה תחת השליטה של להיות צודקים. אשר בהכרח יוביל אותנו לנפרדות.
אין להלחם על הצדק – יש להבין אותו ולתת לצדק של כל אחד להיות צודק בשבילו.
 
כאשר גם הצדק משנה את פניו ובחיי היום יום האנושיים אנחנו מגיעים להבנה של "נכון". אנחנו יכולים לחיות נכון, לדבר נכון, להתנהג נכון, כאשר ברור שהנכון של היום אינו הנכון של אתמול או של מחר. כאשר ברור שהנכון של האחד אינו הנכון של השני.
אם נבין זאת ונוכל לחיות על פי הנכון לנו, נוכל להתרחק משליטה, ביקורת והסקת מסקנות. נוכל לקבל את האחר מבלי לחשוב שהוא שונה, בלי שננסה לכפות את ה"נכון" שלנו על מישהו אחר, מבלי שנהיה בתחושה שה"נכון" שלנו הוא ה"נכון" היחידי לכולם.
כאשר ברור באופן מוחלט שה"נכון" שלנו מתאים לנו רק לתקופה מסוימת והוא ישתנה עם ההתפתחות שלנו, עם הרחבת אופקינו, עם השינוי שחל בנו.

אנא הפסיקו להיות צודקים, היכנסו להתבוננות, להקשבה.
האפשרות היחידה להינצל מתוך המבוך של "צודקים" ו"נכון" הוא להגיע למצב של התבוננות פסיבית מוחלטת.

היו ברוכים, אלפונסו"

צרו אתנו קשר

תפריט נגישות

× דברו איתנו ב-WhatsApp