דף הבית >> סאי באבא >> מיהו סאי באבא

מיהו סאי באבא

ליצירת קשר השאירו הודעה:

 לקוח מתוך האתר הישראלי של סאי באבא - ראה קישורים

 
המטרה העיקרית של ארגון סתיה סאי- אשר עליכם לראות תמיד לנגד עיניכם - היא לעזור לאדם להכיר את האלוהות הטמונה בתוכו.  לכן, חובתכם היא להדגיש את האחד, לחוות את האחד בכל אשר אתם עושים או מדברים. אל תתנו חשיבות להבדלים של דת, כת , מעמד או צבע. תנו לרגש האחדות לחדור לכל פעולה שלכם. רק אלה העושים זאת יש להם מקום בארגון הזה."

באבא

 סאתיה סאי באבא הוא אחד מהמורים החשובים ביותר כיום בעולם.  הוא משנה את העולם ע"י כינון מחדש של הערכים הנצחיים : אמת , שלום, אהבה, התנהגות נכונה ואי אלימות, בחיי היום יום.  תלמידיו וחסידיו באים מכל הדתות, האמונות והגזעים כדי ללמוד את תורתו ,לחוות את אהבתו ולחולל בעצמם ובחייהם שינוי לטובה, לאור הערכים האנושיים-רוחניים שהוא מלמד.  הם נקראים לתת שירות לקהילה וכך ליישם את הדרכתו למען אחדות אוהבת של האנושות.

סאתיה סאי באבא נולד ב - 23 לנובמבר 1926, בכפר נידח, פוטפרטי, בדרום הודו.  הוא ילדם הרביעי של זוג דתי צנוע שנתן לו את השם סאתיה נאריאנה רג'ו.  כבר כילד הוא ניחן בתכונות יוצאות דופן של חכמה, חמלה ונדיבות.  מאז גיל שבע הוא כתב והלחין שירי דבקות לאלוהים , שהושרו בחגים בכפרו. הוא ארגן את ילדי הכפר לתהלוכות שירה ומחזות דתיים.   בגיל 14 הוא הצהיר ששמו הוא סאתיה סאי באבא וכי הוא ממשיכו של שירדי סאי באבא, ושליחותו- להביא להתחדשותה הרוחנית של האנושות על ידי דוגמה אישית והוראה של העקרונות הגבוהים ביותר, של הערכים הנצחיים (אמת, שלום, אהבה, התנהגות נכונה ואי אלימות)  .  באומרו זאת, הוא עזב את בית ילדותו והחל בעבודתו הרוחנית בקרב האנשים שבאו לחזות, ללמוד  ולהתנסות בנוכחותו הבלתי  רגילה.

מגיל צעיר ביותר, הראה סאתיה סאי באבא כוחות בלתי רגילים.  עד מהרה הוא נודע בסביבתו , ואחר כך גם בסביבה רחבה יותר, בעקבות הנסים הרבים שחולל, כגון : יצירת  יש מאין של חפצים שונים, בעקר האפר הקדוש הנקרא "ויבהוטי"-המשמש לריפוי חולים ולשמירה על תדר רוחני גבוה, וכן תליונים, טבעות ושעונים שהוא נותן כמתנות אהבה ממנו.  רבים מדווחים על הצלה ועזרה שנתקבלה מידו בעת צרה וסכנה , המוכיחה שהוא יודע הכול אודותם, תומך בהם רוחנית , רגשית ופיזית. מבחינתו למרחק הפיזי אין כל משמעות , מכיוון שבכוחותיו הרוחניים הבלתי רגילים הוא יכול ליצור קשר עם כל אדם עלי אדמות גם מבלי שהלה אפילו שמע עליו. אין לו כל עניין בפרסום אישי, וכל מעשיו מאז ומתמיד, עד עצם היום, הם לטובתה של האנושות כולה ולרווחתו של כל פרט ופרט בתוכה;  לשם החזרת האנושות לדרך המלך של האהבה, האמת, דרך הישר, השלום הפנימי ואי האלימות.   הוא עצמו אומר שהנסים שהוא מחולל הם הטבע שלו. הם בבחינת "כרטיס הביקור" שלו, שמזמין את האנשים ומעודד אותם להתחיל בדרכם הרוחנית לשינוי עצמי ברמת המודעות, אופן ההתנהגות ומטרות החיים. שינוי שמוביל עד לרמה הגבוהה ביותר של ההגשמה העצמית. הוא אומר: "אני נותן לכם את אשר אתם מבקשים ממני כדי שתבקשו ממני את שבאתי לתת; הגשמתו של העצמי".

 ב - 1950 נבנה האשרם ובו מקדש וחצר, מקום מגורים לסאתיה סאי באבא, כמו גם מסעדות ובניני מגורים העומדים לשירותם של המבקרים הרבים.   האשרם נקרא "פראשאנטי ניליאם- מקום השלווה העילאית" והוא נמצא ליד כפר מולדתו של סאי באבא, פוטפרטי. במהלך השנים גדל האשרם והתפתח, וכיום הוא יכול להלין ולהאכיל אלפים רבים של מבקרים הבאים מכל קצווי תבל. (ראה על האשרם במדור המיוחד).

 

מפעלו החברתי

 סאתיה סאי באבא הקים רשת בתי ספר וחינוך החל מגני ילדים ועד אוניברסיטאות, בעיקר באזור מגוריו אך גם בכל רחבי הודו.  בפוטפרטי יש קולג',  אוניברסיטה ואקדמיה למוזיקה.  הלימודים הם ברמה אקדמית גבוהה ביותר ומשולבים בחינוך לערכים אוניברסאליים וחינוך רוחני. הלימודים ניתנים ללא תשלום, וכוללים מגורים וכלכלה חינם.  לא הרחק מפוטפרטי קיימת גם אוניברסיטה לבנות, בתנאים זהים. בנוסף, ליד העיר בנגאלור באשרם "ברינדאוואן" יש קולג' ואוניברסיטה.  באוניברסיטאות לומדים מדעים מדויקים, רפואה, אמנות , מדעי החברה ועוד, עד לדרגות של דוקטורט ופוסט דוקטורט.

 

בתי חולים

 סאתיה סאי הקים שלושה בתי חולים, שניים מהם אולטרא מודרניים וכוללים את הציוד הרפואי המשוכלל והמתקדם  ביותר.  הוא קורא להם היכלי בריאות, והם נותנים שירותים ברמה בינלאומית גבוהה ביותר, הכוללים ניתוחי לב פתוח, דיאליזות

ניתוחי מוח מורכבים ועוד.   כל אלה ניתנים ללא תשלום- וכוללים אשפוז וטיפול רפואי מלא.  זוהי עזרה עצומה ולעיתים קרובות מאוד הצלת חיים עבור אלפי הודים עניים, שנוהרים לשם מכל רחבי הודו, שידם אינה משגת לשלם עבור צרכיהם הרפואיים.

 

פרויקט המים

בשנים האחרונות יזם והשלים סאי באבא העברת צנרת מים לכל הכפרים בדרום הודו.

לישובים שלא היו להם מים זורמים  ונאלצו, עד אז, לשתות מי אגירה בלתי מספקים ומזוהמים, שגרמו למחלות ונכויות קשות.

 

מה סאי באבא מלמד ?

סאי באבא מלמד אותנו בראש ובראשונה דרך חייו הוא והדוגמא האישית שהוא נותן. "חיי הם המסר שלי" הוא חוזר ואומר ואכן אהבתו ודאגתו לרווחתם של כל פרט ופרט ברחבי העולם, ללא הבדל של דת, גזע, לאום או מעמד חברתי, מהווה דוגמה אנושית ורוחנית נדירה בעולמנו.

סאתיה סאי מלמד שטבעו המהותי של האדם הוא אלוהי , ושמטרת החיים הנה להכיר, לדעת ולהגשים אלוהות זו בחיינו. ניתן להגשים זאת, על ידי כך שנחיה חיים מוסריים לאור הערכים הנצחיים של: אמת, אהבה, שלום, התנהגות נכונה ואי אלימות. על ידי מתן שרות ללא מניעים אנוכיים לנזקקים.  באמצעות תרגול רוחני של התמסרות ונתינה, תוך פתוח אהבה, כבוד וחמלה לכל בני האדם, לעולם החי , הצומח והדומם בכדור הארץ.  הוא מדגיש את האחדות של כל היקום ואת האחריות שיש לנו כבני אדם לגביו. את אחדות כל המין האנושי ואת המהות המשותפת לכולנו.  הוא אומר שכשהאדם שואף ופועל, להתמיר את החיים החומריים, על התשוקות וההתקשרויות המרוכזות בצרכיו האנוכיים, לחיים רוחניים, בעלי תודעה גבוהה יותר, חסרת אנוכיות  ומתמסרת לאלוהים ולזולת,  הוא פותח ערוץ לקבלת החסד הקוסמי- החסד האלוהי.  סאתיה סאי באבא מזכיר לנו שיחודו של הגזע האנושי הוא  ביכולתו להכיר בכוחות הקדושים והאלוהיים של הבריאה ושהאדם הוא חלק מקדושה זו.   על ידי הפניית מבטנו פנימה, אל תוך ליבנו ותודעתנו אנו יכולים לחוש ולמצוא את האלוהי שבתוכנו, לבוא במגע קרוב עימו ולהמשיך ולפתח יכולת ואהבה זו עד שנתמזג ונתאחד עם האלוהי.  סאתיה סאי מלמד שכל הדתות במקורן הן ביטוי של אותו עקרון אוניברסאלי של אהבה, מודעות ואושר עילאיים.

 

"כל בני האדם עלי אדמות הם שושלת אחת, של מקור אלוהי אחד. לכן הכירו באלוהות הנמצאת בכל יצור חי וסלקו את כל ההשלכות והמחשבות המגבילות".