דף הבית >> מאמרים >> מודעות כדרך חיים

מודעות כדרך חיים

ליצירת קשר השאירו הודעה:

 מודעות – אותו דבר בתוכנו היודע, מבין וחווה.

כדרך לפתח את התודעה בתוכנו ולהכיר את רבדיו.

כל אדם נמצא בדרגת מודעות מסוימת ויש בתוכו הרבה מאד דרגות נוספות שטרם הכיר או נגע בהם, מהרבה סיבות, החיים מאד אינטנסיביים, דורשים מאיתנו זמן, מאמץ ואנרגיה, משפחה וילדים, עבודה, כלכלה, כל זה מסיט אותנו מעצמנו, כל אלה הם דברים חשובים מאד אבל חיצוניים.

נפנה זמן לעבודת מודעות פנימית, מדיטציה של 10 דקות ביום, עבודת מודעות קבוצתית אחת לשבוע , ונשנה לחלוטין את פני הדברים.

מודעות המסלול המואץ –האנושות נמצאת היום במסלול המואץ, כולם רוצים להבין את סוד הקיום, את פשר היותנו כאן. מה מטרת הסיפור שנקרא חיים,מה באנו לעשות כאן.

את כל התשובות אפשר למצוא בתוכנו אם נקדיש לכך זמן ותשומת לב, נפנה זמן ממרוץ החיים הקדחתני ונוכל לשדרג את חיינו ביום יום, נתחבר למקום האוהב והשמח שבנו.

בשנים שאני מעבריה קורסי מודעות ראיתי אצל המשתתפים שינויים מהותיים, יש יותר סיפוק עצמי וסובלנות וזה משליך על הילדים הבעל/אישה הבוס החברים, נוסח וטון הדיבור משתנה, לומדים להיות יותר קשובים לעצמנו ולסביבה, אנשים מוצאים אהבה וזוגיות, מצב הבריאות משתפר ופעמים רבות נרפא לחלוטין,  הקשר ההורים משתנה ומשתפר. חלק מתלמידי הפכו למנחי קבוצות ולמטפלים.

דוגמאות –

ס. כשהתחילה קורס מודעות הייתה כולה אפורה/שחורה, הבגדים , השיער מוזנח, בעיניים עצב עמוק, אחרי 4 מפגשים הכל השתנה – הגיעה שמחה, לבושה במיטבה, עם חיוך בשפתיים ובעיניים, וסיפרה שהייתה לה שבת של מחשבות והחלטה להתחבר למקום הכי טוב שלה.

א.התחיל את הקורס במצב קשה, גם פיזית וגם רגשית , דיבר מאד לא יפה, קילל, דיבר ללא הפסקה,כשצריך וכשלא.  הדימוי העצמי שלו שאף לאפס. וכך הוא גם הרגיש,היום כשאנחנו בחלק האחרון של הקורס, כל ההתנהגות שלו השתנתה, מדבר אחרת ורק כשצריך,אפילו שאלתי אותו באחד השיעורים, אתה מרגיש טוב? כי הוא לא דיבר,הוא שידרג את חייו , אני מברכת אותו על הדרך שהסכים לעשות,

יש  עוד הרבה סיפורים אפשר לקרוא באתר.  

אור ואהבה חנה אבני