דף הבית >> מודעות עצמית >> מודעות עצמית - מאמרים >> "הוט" כבלים - בטחון עצמי

"הוט" כבלים - בטחון עצמי

לאחרונה אורחה חנה אבני בפורום המומחה של הוט כבלים
למערכת הגיעו קרוב ל200 שאלות,הנה חלק מהשאלות שנשאלה ותשובותיה.
 
דימוי עצמי נמוך וחוסר בטחון עצמי
 
שני הדברים נבנים במשך שנים רבות מילדות,
 
זאת אומרת שרוב הדברים שאנו מרגישים היום בנושא זה הם דברים מהעבר, אנחנו לא יכולים לשנות את העבר אבל אנחנו כן יכולים ליצור הווה טוב יותר ואיכות חיים טובה יותר
הדרך הטובה ביותר לטפל בדימוי עצמי נמוך
 
 
.היי! הבעיה שלי זה שיש לי דימוי עצמי נמוך ובכך אני לא נותנת לאנשים להתקרב אלי איך אני יכולה לשנות את זה? .
 
אודליה שלום רב
 
דימוי עצמי נמוך נבנה מגורמים בעבר, השאירי את העבר מאחור ומהיום תראי את כל הדברים היפים שיש בך, אני בטוחה שיש בך הרבה דברים יפים ומה להציע לחברה,
התמקדי בכל הדברים החיוביים שבך ותני להם לבוא לידי ביטוי -כמו אם את חברה נאמנה תפגיני נאמנות כלפי חברייך, אם יש בך יכולת הקשבה – תקשיבי,
ולאט לאט תראי שהדברים ישתנו וישתפרו.
תבטחי בעצמך ותבטחי באחרים, יש הרבה מאד אנשים טובים, תני הזדמנות לעצמך ולאחרים להתקרב אלייך.
 
מאחלת לך אושר רב,
 
 
- - - - - - - -
 
חנה שלום! אני טיפוס עם ביטחון עצמי די נמוך אני ילדה די ביישנית וסגורה. יש אנשים שאני פשוט לא מוצאת נושאי שיחה איתם ואני מנסה אבל אין!
 
אני גם רוצה להיות יותר צעקנית מה אני יעשה?
 
תודה ליאת
 
ליאת יקרה
 
הדרך להתקרב אליהם היא לשתף אותם במה שעובר עלייך ומה שקורה איתך, תפתחי אליהם את ליבך – התחילי עם משהו קטן, ותראי שהם מחזירים לך פתיחות גם כן.
ועם זאת שתהיה לך שנה של פתיחות ושמחה, חנה


- - - - - - - -

שלום חנה.
 
אני בחורה ביישנית, וקשה לי למשל שידידים מתקשרים אליי אני ישר נלחצת, ברגע שאני שומעת צלצול טלפון הלב קופץ ודופק. לפעמים כשמדברים איתי אני פתאום מסמיקה. ובאותו רגע גל של חום עובר בגופי. הפנים חמות. אני מרגישה את זה. וזה מבייש אותי עוד יותר. מה לעשות כדי שזה יפסק? ביישנית.
   
ביישנית שלום
 
, אז אולי במקום לחכות – תתקשרי אליו את ותקפיצי לו את הלב. הסמקה שנגרמת מביישנות זה דבר יפה, תמים וטבעי, עם הזמן מתבגרים וזה עובר. כאשר זה קורה לך אל תתנגדי לזה, תני לזה להיות ותאמרי לעצמך בלב – בסדר אני מתרגשת – מותר לי, כך תסמיקי פחות וזה התחלה של פתרון הבעיה , מהסיבה הפשוטה שאת לא תראי זאת כבעיה. תאהבי את עצמך גם ככה, קבלי את עצמך ללא תנאים ובכל מצב ותעלי על דרך המלך,
בהצלחה,
חנה
 
- - - - - - - -

אני בת
 
גלי שלום
 
תחליפי את המחשבות שלך במחשבות חיוביות,, את שווה המון וציון זה או אחר במבחנים לא משנים את המהות הפנימית שלך. את אומרת שלפעמים מרחמים עלייך – קודם כל תפסיקי לרחם על עצמך ויתנהגו אלייך בדיוק כפי שאת משדרת.
 
אני בטוחה שאת יכולה לעשות את זה, תחשבי על עצמך מהפן החיובי, כל יום, שבוע שבועיים, ותראי שבתוך זמן קצר את תרגישי כך ותשני את הדימוי העצמי שלך. ואז גם אחרים יראו אותך באור חיובי.
 
בהצלחה חנה
 
- - - - - - - -

אבי שלום וברכה
 
המראה החיצוני הוא עובדה קיימת בשטח וניתן לשפר אותה, אתה יכול לעסוק בספורט, לשמור על תזונה נכונה, ללבוש בגדים שמחמיאים לך, אך יותר מכל חשוב שתלמד לקבל את עצמך ולאהוב את עצמך. לפעמים אנו נתקלים באנשים שהמראה החיצוני שלהם הוא לא של כוכב קולנוע,אבל הם משדרים את הדברים הטובים שבהם, יש הרבה דברים מעבר למראה חיצוני. תמצא את הקסם שבך ואותו תקרין כלפי חוץ.
 
באהבה חנה
 
- - - - - - - -

קריסטינה שלום,
 
תסתכלי לי עכשיו בעיניים– בדמיון שלך, אני מסתכלת בחזרה- ואומרת לך- איזה עיניים יפות יש לך, מדברות ומחייכות. דמייני את הסיטואציה של מבט לתוך העיניים כמה פעמים ובכך תתרגלי את העניין וכאשר תבחרי לעשות זאת במציאות זה יהיה לך הרבה יותר קל ונוח  תעלי חיוך גדול על פנייך תרימי את הראש ותדעי שמגיע לך כל הטוב שבעולם.
 
אור ואהבה חנה
 
- - - - - - - -

סיסי
 
סיסי שלום, בילדותי תמיד אמרו לי כמה אני יפה, אך לא הבנתי למה הם אומרים לי את זה, עד שהצלחתי למצוא את היופי בתוכי.
תתמקדי ביופי הפנימי שלך ותשמחי בכל פעם שמחמיאים לך ותאמרי תודה, תשמרי בתוכך את התחושה הנעימה כשאת מקבלת מחמאה.אל תקבלי כמובן מאליו את המחמאות, קחי אותם אל המקום הביישני ותחזקי את עצמך דרכן.
 
באהבה חנה
 
- - - - - - - -

אלמונית שלום
 
, זה מאד טבעי ונורמלי, אבל תזכרי שאין להם שום יתרון עלייך והם בטוח מתרגשים ממך לא פחות, אז תאספי את כל האומץ שלך ותהיי מי שאת. ותראי שאחרי פעם פעמיים שתאזרי עוז, הבעיה תראה לך ממש מצחיקה.
בברכת אומץ ופתיחות חנה
 
 - - - - - - - -
 
.שלום וברכה! שמי מירב, בת 19 ויש לי דימוי עצמי נמוך, כמו לחשוב שלא יצא ממני דבר למרות הלימודים, שלא יקבלו אותי לעבודה, ודיבורי קטוע בגלל חוסר ביטחון. בבקשה, מה אפשר לעשות? אני מיואשת!
 
 
מירב יקירתי
 
כל החיים לפנייך,אין שום סיבה שמעכשיו תחשבי על עבודה. בחיים את תעברי עוד כל כך הרבה דברים וכל כך הרבה עבודות, הסירי בשביל התחלה את הדאגה מליבך.
הצטרפי לחבורת זמר או חוג ריקוד
 
בברכת בטחון , חנה
 
 - - - - - - - -
 
הגב' חנה, שלום רב! קוראים לי מירי ואני בת 20. ויש לי בעיה. הביטחון העצמי שלי די נמוך, מה שהורס לי בשאר תחומי החיים. כיצד אוכל לעזור לעצמי להעלות הביטחון? זה מתבטא בקול, דיבור וכו'.
 
תודה מראש
 
מירי יקרה
 
, כשתשמעי את עצמך שרה את תתחברי למקומות גבוהים בתוכך, כשתרגישי את תנועות הריקוד והמחול, תרגישי בתוכך זרימה טובה יותר. בהצלחה חנה.
 
 - - - - - - - -
מהם הדרכים לשפר את הבטחון העצמי ולהראות לחברה את האופי האמיתי שלי?
טל
 
טל יקרה  את בת מסתבר שהבנים מרגשים אותך כל הנעורים שלי אמרו לי שאני יפה איזה שם יפה יש לך אם הייתי רואה תמונה שלך הייתי בטח יכולה להגיד לך שאתה נראה טוב תעמדי מול המראה ותראי כמה שאת יפה וכמה שאת חשוב הזה נשמע שאת מאוהבת ומחכה לטלפון של מישהו מסויםאם האנשים שאין לך נושא שיחה איתם מאד חשובים לךנגעת בשתי נקודות שקשורות אחת לשנייה
ירתי, תהיי מי שאת בלי משחקים ובלי הצגות ואנשים יכירו בך כל אחד את מה שהוא בוחר, את מה שאת ואת הכי טובה בעולם וזה מה שחשוב.
באהבה חנה
 
- - - - - - - -

גלית יקרה
 
אם זה כך יש כמה אפשרויות –תפני לשיחות או תבואי לטיפול ואשמח לעזור לך,את יכולה להתחיל לצאת לבד למרחקים קצרים, קודם רק מסביב לבית, אח"כ רק לרחוב שליד, אח"כ עוד רחוב ולאט לאט תגדילי את המרחק שאת יכולה להגיע אליו.
 
הצלחה וברכה חנה
 
- - - - - - - -

שולי
 
שלום אני שולי ברקנוביון ואני בת 20 אני כל הזמן נורא מפחדת מחושך כבר מי גיל 0, ועכשיו אני כבר בת 20 ועדיין פוחדת מי חושך, אז איך להתגבר? שולי שלום,
תדליקי בתוכך את האור ואל תתני לחושך להפוך אותך לעבד,יש סיבות רבות לפחדים מחושך שבגלל חוסר ההיכרות ביננו לא אוכל להיכנס לעומקים נוספים.טיפ– את לא חייבת לישון בחושך וכשאת יוצאת החוצה את תמיד יכולה לקחת איתך פנס.ובעיקר , אני חוזרת, תאירי את הפנמיות שבך.
 
בברכת אור גדול,
חנה
 
- - - - - - - -

מיטל יקרה שלום
 
, תסתכלי החוצה ותראי איזה עולם יפה ומדהים, את חלק ממנו, את חלק מיופי הבריאה, חלק מהטבע הקסום שסובב אותך ואל תתני לאף אחד ולשום דבר לשנות את זה. תזכרי שאת יצור אלוהי ומלא אור ויופי
 
חנה
 
- - - - - - - -

 לחנה אבני, אני בן 31 הרבה שנים ללא עבודה ועדיין רווק אני חושש יותר מדי ממה שקורה לי ונלחץ מכל דבר מה לעשות מאור מירושלים.
 
אתה בא מהאור. אתה צעיר וכל החיים לפניך, כל בוקר שאתה קם תברך ותודה לאלוהים על כל מה שיש לך,ותחליט שהיום יהיה היום הטוב ביותר בחייך. היום תחייך לכולם, תברך ותאהב את כולם. אל תהייה כל כך ביקורתי כלפי עצמך, תלמד לפרגן לעצמך ותכיר בך את הדברים היפים, תפעל כדי למצוא עבודה, תקום בבוקר, תתקלח, תתלבש יפה, תתבשם וצא לדרך. שנה חדשה בפתח, תן לה הזדמנות לתת לך את כל הדברים שמגיעים לך. אל תחכה שהעולם יגיע אליך – צא אל העולם הוא מחכה לך! שתהיה לך שנה מאושרת ופורייה
חנה
 
- - - - - - - -


  
לסיכום,
 
ניתנה לנו הזדמנות להתחיל שנה חדשה, תבדקו מה חשוב לכם בחיים, מה אתם רוצים לעשות ומה ישפיע הכי הרבה על החיים שלכם, תפעלו כדי ליישם את זה, תוותרו על הפחדים, תוותרו על הקיבוע,
 
תפתחו דלת רחבה ותכנסו לשנה החדשה במלוא המרץ
 
, החיוניות והאהבה שבתוככם.
שתהיה לכם שנה קסומה
 
, שנה של הגשמה עצמית.
אור ואהבה חנה אבני