דף הבית >> מודעות עצמית >> מודעות עצמית - מאמרים >> אמת צדק ונכון

אמת צדק ונכון

קטע מתוך תקשור של חנה אבני עם אחד המדריכים שלה - אלפונסו:

התקשור נכתב בדיוק כפי שנמסר לחנה ואינו ערוך 

" בהיקפו של כדור הארץ אין אמת. האנושות כמו שהיא היום אינה מסוגלת בהוויתה הנוכחית להגיע לאמת, והאמת האבסולוטית והמוחלטת קיימת רק מעבר למימדים שלנו – היא קיימת במימדים גבוהים יותר שעברו את כל התהליכים בהם אנחנו עדיין לא התנסנו.

זאת אומרת שהאמת האבסולוטית אכן קיימת, אבל היא לא קיימת במישור האנושי אלא במישור האלוהי, במישור גבוה יותר שאנחנו כבני אדם עוד לא עברנו את התהליכים כדי להתחבר לאותו מקום.
לכן בני האנוש בכדור הארץ משתמשים כתחליף לאמת בצדק.
צדק אינו אבסולוטי, הוא יכל להשתמע לפנים רבות, הצדק אמור לשרת את בני האנוש במקרים של מחלוקות.
אם נשתמש בצדק בחיי היום יום נחפש תמיד להיות הצודקים ובכך נסגור את האפשרויות לראיה רחבה יותר, ראיה של הצדק האוניברסלי. יש גם צדק אוניברסלי – גם הוא אינו אמת, ואז נחיה תחת השליטה של להיות צודקים.

כאשר אנחנו עסוקים בלהיות צודקים אנחנו מאבדים שליטה, ה"צודקים" שולט בנו אשר בהכרח יוביל אותנו לנפרדות. אין להלחם על הצדק – יש להבין אותו ולתת לצדק של כל אחד להיות צודק בשבילו.
כאשר גם הצדק משנה את פניו ובחיי היום יום אנחנו מגיעים להבנה של מה נכון ברובד שלנו.
 
אנחנו יכולים להתנהג, לחיות ולדבר נכון כאשר ברור שהנכון של היום אינו הנכון של מחר, וכאשר ברור שהנכון של האחד אינו הנכון של השני.
אם נבין זאת ונוכל לחיות עם הנכון לנו, נוכל להתרחק משליטה, ביקורת והסקת מסקנות, נוכל לקבל את האחר מבלי לחשוב שהוא שונה, מבלי שננסה לכפות את הנכון שלנו על מישהו אחר, מבלי שנחיה בתחושה שהנכון שלנו הוא הנכון היחידי לכולם,
כאשר ברור באופן מוחלט שגם הנכון שלנו מתאים לנו רק לתקופה מסוימת והוא ישתנה עם ההתפתחות שלנו, עם הרחבת אופקינו.
עם השינוי שחל בנו, יחול גם שינוי בנכון שלנו. אנא הפסיקו להיות צודקים, היכנסו להתבוננות ולהקשבה. האפשרות היחידה להינצל מתוך המבוך של "צודקים" ו"נכון" הוא להגיע למצב של התבוננות פסיבית מוחלטת ".